SDA MED – Przychodnia Specjalistyczna dla dzieci, lekarz ginekolog, pediatra, psychiatra Lublin

UROLOG W SDA MED

UROLOG W SDA MED : Marzena Stachurska-Bąbol

(specjalista urologii, specjalista chirurgii)

Schorzenia urologiczne stają się coraz bardziej powszechne w związku ze starzejącym się społeczeństwem. Urologiczne schorzenia mogą mieć rozmaity charakter, są to m.in.: kamienie nerkowe i moczowodowe, nowotwory prostaty, jądra, nerki, pęcherza, prącia, cewki moczowej, łagodny rozrost prostaty, zaburzenia funkcji seksualnych (m.in. zaburzenia wzwodu)  niepłodność męska, nietrzymanie moczu, nadreaktywność pęcherza, bóle w obrębie miednicy, infekcje dróg moczowych i inne. 

UROLOG – Kiedy należy wybrać się na wizytę ?


Urolog zajmuje się badaniem dróg moczowych i płciowych, kiedy oddawaniu moczu towarzyszy ból, a także kiedy występuje nietrzymanie moczu. Wszelkie zmiany w wyglądzie moczu, w jego ilości i częstotliwości jego oddawania, parcie na pęcherz, pieczenie, bądź swędzenie cewki moczowej – są to symptomy, które wskazują na problem, jaki trzeba zbadać. Wskazaniem do umówienia się na badanie jest też odczuwalny ból w dolnej partii pleców, w okolicach podbrzusza, również jeśli dochodzi do obrzęku nóg.

UROLOG – Profilaktyka raka prostaty

Podstawowe założenia profilaktycznego postępowania to badanie per rectum (przezodbytnicze, palpacyjne), które pozwala na sprawdzenie powierzchni, wielkości oraz konsystencji gruczołu krokowego i USG przezodbytnicze. Dodatkowo wykonuje się pomiar krwi PSA, będący oznaczeniem poziomu markera, który jest charakterystyczny dla prostaty. Jeżeli zostaną wykryte nieprawidłowości, wykonywane są kolejne kroki, m.in. biopsja stercza czy rezonans magnetyczny.

Poradnia Urologiczna w SDA MED (przy ul.Wallenroda 2F w Lublinie) zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu moczowego u kobiet i moczowo-płciowego u mężczyzn.

Leczone choroby:

  • Schorzenia układu moczowo- płciowego u mężczyzn
  • Schorzenia układu moczowego u kobiet
  • Choroby prostaty
  • Kamica układu moczowego
  • Nowotwory pęcherza moczowego, prostaty, nerek, jąder
  • Stulejka

Wykonywane świadczenia:

  • Konsultacja lekarska
  • USG

REJESTRACJA ONLINE DO UROLOGA

Z uwagi na remonty na osiedlu, dojazd możliwy TYLKO i wyłącznie od ulicy Tomasza Zana


This will close in 15 seconds