SDA MED – Przychodnia Specjalistyczna dla dzieci, lekarz ginekolog, pediatra, psychiatra Lublin

Poradnia Psychiatryczna

Psychiatra Lublin,
Psychiatria Lublin

Nasi lekarze:

lek. med. Michał Próchnicki
specjalista psychiatrii
dr n. med. Michał Dzikowski
LEKARZ DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Asystent na oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jako pracownik oddziału konsultuje Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2019r. zdobył tytuł specjalisty psychiatrii. Prowadzi konsultacje rodzinne dla pacjentów młodzieżowych. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń: osobowości, depresji, lęku, zaburzeń nerwicowych, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń psychotycznych, schizofrenii, zaburzeń snu, bezsenność, uzależnień.

przyjmuje młodzież od 12 r. ż. i dorosłych

Pierwsza wizyta osoba niepełnoletnia – pełna diagnoza pacjenta oraz systemu rodzinnego – 300zł 
Pierwsza wizyta osoba pełnoletnia – 200zł
Kontrolna wizyta – 180zł
lek. med. Iga Iwanicka-Wyszyńska
specjalista psychiatrii

Lekarz-specjalista w dziedzinie psychiatrii. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Klinice Psychiatrii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 oraz na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. W 2019r. przystąpiła do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego tym samym zdobywając tytuł specjalisty psychiatrii. Indywidualnie podchodzi do problemów pacjentów. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń: depresja, lęk, nerwice, związanych ze stresem, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń psychotycznych, schizofrenii, zaburzeń snu, bezsenność, uzależnień

Wizyta – 170 zł

lek. med. Marta Prus
specjalista psychiatrii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, specjalista w dziedzinie psychiatrii. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie zdobywając również doświadczenie w pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego.  Obecnie pracuje w oddziale ogólnopsychiatrycznym stale poszerzając swoją wiedzę przez udział w konferencjach i szkoleniach.

W codziennej praktyce zajmuje się dorosłymi pacjentami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, problemami ze snem oraz cierpiącymi z powodu schizofrenii czy choroby afektywnej dwubiegunowej.  W pracy stara się zawsze o indywidualne podejście do problemów każdego pacjenta.

Pierwsza wizyta – 150 zł

Kolejna wizyta – 120 zł

O poradni

Poradnia Psychiatryczna  Lublin

Diagnozowanie i leczenie zaburzeń psychicznych.

 

ESPERAL (Disulfiram) to substancja, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w metabolizmie (rozkładzie) alkoholu w wątrobie. To właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy, który normalnie przekształcany jest w postać nieszkodliwą i nie wywołującą nieprzyjemnych doznań. Działanie aldehydu przypomina więc zwielokrotnione dolegliwości powodowane przez zatrucie alkoholem, czyli kaca.

Pierwsze efekty kumulacji aldehydu octowego pojawiają się już 10 minut od wypicia alkoholu. Są to:nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pokrzywka, skoki ciśnienia, tachykardia.

Tabletki esperalu wszywa chirurg, który nacina skórę, a następnie pod nią umieszcza specyfik. Wszywkę esperalu umieszcza się najczęściej pod łopatką lub na pośladku. Tak umieszczony środek powoli uwalniany jest do krwiobiegu i obecny we krwi przez kolejnych kilka miesięcy. Producent daje gwarancję na 8 miesięcy działania specyfiku, praktycy (lekarze i pacjenci) twierdzą, że często działa dłużej – około 12 miesięcy.

Zabiegowi implantacji można poddać się po minimum 12 godzinach abstynencji, najlepiej jednak, by upłynęła doba od picia alkoholu. Cała procedura trwa około 30 minut i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Implantowany esperal, jeśli nie wejdzie w interakcję z alkoholem, nie daje żadnych objawów ubocznych, nie oddziałuje też na inne przyjmowane preparaty farmakologiczne.

Esperal nie jest lekiem na alkoholizm. Jego implantacja ma jedynie odstraszać od picia. Walka z nałogiem nie powiedzie się jednak, jeśli osoba uzależniona nie nauczy się dbać o własną trzeźwość bez zewnętrznej presji. U podłoża idei leczenia esperalem leżą założenia terapii awersyjnej. Zgodnie z tą teorią osoba uzależniona, a będąca pod działaniem disulfiramu, po wypiciu alkoholu poczuje się tak źle, że sama myśl o dalszym piciu będzie budziła ogromny wstręt (awersję) i zniechęci w ten sposób do sięgania po kieliszek w przyszłości. Czyli ma zadziałać mechanizm odwrotny do tego, który skłania ludzi do picia czy stosowania innych substancji odurzających. Po zażyciu czy wypiciu następuje bowiem szybka gratyfikacja w postaci przyjemnego uczucia odurzenia i rozluźnienia. Przykre konsekwencje zwykle odsunięte są w czasie. Tu dolegliwość związana ze spożyciem alkoholu następuje już w ciągu kilku minut.

cena: 900 zł

lekarz dostępny w każdy wtorek

Leczone choroby:

Wykonywane świadczenia: